5 najbardziej przydatnych narzędzi dla freelancerów – zestawienie

Czytaj

5 najbardziej przydatnych narzędzi dla freelancerów – zestawienie

Praca freelancera wymaga dobrej organizacji, ale istnieją narzędzia wspierające w zarządzaniu czasem. Przeczytaj o tych najbardziej przydatnych!

Praca freelancera wymaga dużo samodyscypliny oraz dobrej organizacji pracy. Aby zapewnić jak najlepszą efektywność pracy, warto korzystać z narzędzi, które mogą pomóc w codziennym zarządzaniu zadaniami i obowiązkami. Jeżeli szukasz najlepszych rozwiązań na rynku, dobrze trafiłeś – oto lista 5 sprawdzonych narzędzi dla freelancerów. Sprawdź!

1. Zarządzanie zadaniami

Trello

Koszt:

Plan “Basic”: 0.00 USD
PlanBusiness Class”: 9.99 USD miesięcznie

Plan “Enterprise”: 20.83 USD miesięcznie

Zacznijmy od narzędzia, bez którego wielu freelancerów wręcz nie może wyobrazić sobie codziennej pracy, czyli Trello. Jest to prosta aplikacja do zarządzania zadaniami, dostępna w wersji desktopowej, przeglądarkowej i mobilnej. Narzędzie pozwala na organizowanie projektów, dodawanie nowych zadań, wyznaczanie terminów i monitorowanie postępów w realizacji zadań. Istotną zaletą aplikacji jest jej łatwość obsługi, intuicyjność i przyjazny interfejs użytkownika. Ponadto, Trello jest kompatybilna z innymi aplikacjami, takimi jak Google Drive, czy Jira, co pozwala na efektywną komunikację i współpracę na każdym etapie realizacji projektów.

Tablice Trello mogą być dowolnie modyfikowane i udostępniane innym użytkownikom. Możliwe jest również tworzenie wspólnych tablic dla zespołu odpowiedzialnego za wybrany projekt.

Z Trello korzystają zarówno duże korporacje, startupy, jak i freelancerzy. Choć aplikacja istnieje na rynku już od kilku lat, wciąż ma wielu fanów i jest uważana za jedno z najlepszych i najłatwiejszych w użyciu narzędzi do zarządzania projektami.

Sprawdź także:

2. Aplikacje do umawiania i planowania spotkań

Calendly

Koszt:

Plan “Basic”: 0.00 USD
Plan “Premium”: 8.00 USD za użytkownika miesięcznie

Plan “Pro”: 12.00 USD za użytkownika miesięcznie

Praca freelancera wiąże się z wieloma spotkaniami z klientami. Aby dobrze zorganizować swój czas i nie umówić się przez pomyłkę na kilka rozmów o tej samej porze, warto korzystać z narzędzia, które pozwoli Ci tego uniknąć.

Jednym z nich jest Calendly – proste, łatwe w użyciu oprogramowanie do planowania. Pozwala ono na generowanie linku, w którym widoczne są nasze wolne miejsca w Twoim kalendarzu. Osoba mająca link może zarezerwować spotkanie z Tobą w czasie, kiedy nie masz zaplanowanych innych rozmów. Dzięki temu, że Calendly łączy się z Google, Office 365, Outlookiem i kalendarzem iCloud, Twój czas nigdy nie zostanie dwukrotnie zarezerwowany!

Sprawdź także:

3. Raportowanie czasu pracy i wystawianie faktur

FreshBooks

Koszt:

Plan “Lite”: 6.00 USD miesięcznie
Plan “Plus”: 10.00 USD miesięcznie

Plan “Premium”: 20.00 USD miesięcznie

Plan niestandardowy: wycena indywidualna

Jako freelancer z pewnością wysyłasz swoim klientom wiele faktur i rachunków. Czynność ta może być również wspierana przez łatwą w obsłudze aplikację, która znacznie przyspieszy i ułatwi ten proces.

Jednym z najlepszych programów do fakturowania i księgowości na rynku jest FreshBooks. Jest to oparte na chmurze narzędzie dla freelancerów i właścicieli małych firm, które pomoże Ci w m.in. w:

 • tworzeniu i wysyłaniu obrandowanych, profesjonalnie wyglądających faktur,
 • monitorowanie wydatków,
 • generowanie raportów finansowych,
 • wysyłanie przypomnień o zaległych fakturach,
 • przyjmowanie płatności online (PayPal, karta kredytowa, itp.).

Wypróbuj to narzędzie, a przekonasz się, że prowadzenie księgowości wcale nie musi być skomplikowane i uciążliwe!

Sprawdź także:

4. Tworzenie notatek

Evernote

Koszt:

Plan “Basic”: 0.00 USD
Plan “Premium”: 7.99 USD za użytkownika miesięcznie
Plan “Business”: 14.99 USD za użytkownika miesięcznie

Znasz to uczucie, gdy pilnie potrzebujesz stworzonych przez siebie notatek, ale nie masz do nich dostępu, ponieważ zapisałeś je w urządzeniu, którego nie masz przy sobie lub zostało uszkodzone? Jeśli zdecydujesz się na korzystanie Evernote, będziesz mógł raz na zawsze z tym skończyć.

Narzędzie to zwiększa efektywność pracy, ponieważ pozwala jego użytkownikom na uchwycenie swoich pomysłów i myśli gdziekolwiek się znajdują. Jest dostępne zarówno na smartfony, jak i komputery stacjonarne. Dzięki temu, że działa w chmurze, już nigdy więcej nie zgubisz tego, co zapisałeś! W aplikacji można przechowywać różne rodzaje notatek – od standardowych plików tekstowych po zdjęcia, a nawet nagrania audio.

Sprawdź także:

5. Monitorowanie czasu pracy

Toggl

Cost:

Plan “Enterprise”: indywidualna wycena
PlanPremium”: 18.00 USD miesięcznie

Plan “Business”: 9.00 USD za użytkownika miesięcznie

W pracy freelancera, bardzo ważna jest samodyscyplina. Jak wiemy, czas to pieniądz, dlatego warto korzystać z aplikacji monitorującej czas, jaki poświęcamy na określone zadania. Tego typu narzędzia mogą pozytywnie wpłynąć na Twoją produktywność, a co za tym idzie – zwiększyć dochody!

Jednym z najlepszych i najbardziej popularnych rozwiązań w tej dziedzinie jest Toggl. Jest to bardzo intuicyjna i łatwa w użyciu aplikacja do śledzenia czasu za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Narzędzie pozwala na przełączanie się pomiędzy różnymi zadaniami i generowanie raportów, które pozwolą Ci dowiedzieć się, na co poświęcasz najwięcej czasu.

Warto dodać, że Toggl jest dostępny także jako rozszerzenie do przeglądarki Chrome, dzięki czemu zostaje automatycznie włączony od razu po połączeniu się z siecią.

Sprawdź także:

BONUS – system monitorujący czas pracy stworzony przez WEBSENSA

ClockTrace

Koszt:

Plan darmowy: 0.00 USD
Plan Pro: 8.00 USD miesięcznie

Na koniec chciemy polecić Ci narzędzie stworzone przez nas. Oczywiście wszystkie uwzględnione na naszej liście aplikacje są niezwykle przydatne, jednak my także postanowiliśmy stworzyć coś dla Ciebie i uważamy, że nasze rozwiązanie jest idealnym uzupełnieniem powyższego zestawienia.

Dla większości freelancerów koniec miesiąca to najtrudniejszy czas. Sprawdzanie kalendarza, maili i notatek – wszystkie te czynności są zazwyczaj bardzo uciążliwe i czasochłonne. A co powiesz na narzędzie, które pomoże Ci w tych zadaniach i zautomatyzuje ich najbardziej żmudne elementy? ClockTrace to program do śledzenia czasu pracy oparty na sztucznej inteligencji, który sprawi, że zapomnisz o kłopotliwych obowiązkach i będziesz mógł w pełni skoncentrować się na swojej pracy.

Jak to możliwe? Aplikacja monitoruje Twoją aktywność w dokumentach, programach, stronach internetowych i kontaktach, a następnie grupuje te aktywności w odpowiednie projekty i zadania. Na koniec generuje automatyczny grafik, umożliwiając dostosowanie go do Twoich indywidualnych potrzeb.

Na naszej liście wspominaliśmy już o aplikacjach służących do monitorowania czasu pracy, takich jak Toggl czy Clockify, dlatego z pewnością zastanawiasz się, czym różnią się one od naszego rozwiązania. Przede wszystkim różnica polega na tym, że wymienione wyżej aplikacje działają w przeglądarce, podczas gdy ClockTrace jest tylko aplikacją lokalną. A jakie ma to znaczenie dla Ciebie? Otóż nasza aplikacja lepiej dba o bezpieczeństwo Twoich danych.

Co więcej, narzędzie ClockTrace jest bardziej intuicyjne i lepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Oznacza to, że jako użytkownik masz pełną kontrolę nad tym, w jaki sposób działa aplikacja. Nie musi ona bowiem monitorować całej Twojej aktywności, w związku z czym możesz zablokować jej dostęp do niektórych programów lub stron internetowych, które Twoim zdaniem nie powinny być uwzględniane w raportach. Co więcej, możesz nawet zdefiniować sposób zaokrąglania czasu logowania.

ClockTrace jest idealnym rozwiązaniem dla:

 • programistów,
 • specjalistów od marketingu,
 • grafików,
 • studentów,
 • prawników,
 • freelancerów zaangażowanych w różne projekty,
 • pracowników zdalnych,
 • i wielu innych!

Jeśli chcesz sprawdzić działanie ClockTrace, wejdź na stronę: clocktrace.com.

Dzięki nowoczesnym narzędziom, Twoja praca może stać się bardziej wydajna i produktywna. Większość z nich jest dostępnych w bezpłatnych wersjach podstawowych, dlatego polecamy je przetestować, a następnie wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Powiązane artykuły

Jak znaleźć wymarzoną pracę? Wykonaj te 8 kroków

Niemal 90% osób jest niezadowolonych ze swojej pracy. Jak dołączyć do pozostałych 10%? Przeczytaj, jakie cechy powinna mieć Twoja wymarzona praca!

Jak szybko się uczyć? Skorzystaj z dobrych praktyk super uczniów!

Szybkie uczenie się pomoże nie tylko w nauce do egzaminu. Przeczytaj o technikach, które poprawią Twoją inteligencję i wydajność w pracy oraz życiu!